O Artystce

 

Małgorzata Karp-Soja

Absolwentka Krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Malarstwo studiowała  w pracowni profesora Stanisława Wiśniewskiego, a rysunek w pracowni profesora Allana Rzepki.
Trzykrotnie przebywała na stypendiach we Włoszech. Uprawia głównie malarstwo sztalugowe. Jej prace często tworzą złożone przestrzenne kompozycje (poliptyki), w tym w formie charakterystycznych dla niej Portali.

Jej malarstwo niejednokrotnie przypomina kadry z planu filmowego, a w niektórych pracach pojawiają się zauważalne echa fascynacji twórczością Federico Felliniego (jak mówią Włosi – są „molto Felliniano”). Stworzyła też szereg prac przywodzących na myśl odbitki stykowe wraz obramowaniem taśmy filmowej lub fotograficznej.        

 

Ma również na koncie przygodę z planem filmowym – pracowała jako asystent reżysera do spraw scenografii przy produkcji filmu „Szwejk” w reżyserii Włodzimierza Gawrońskiego.

Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków. Prezentowała swoje prace na ponad 150 wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą. Jej prace można znaleźć w kolekcjach prywatnych i muzealnych m.in. w Polsce, Austrii, Francji, Belgii, Holandii, Włoszech, Niemczech, Hiszpanii, Szwecji USA, Meksyku i Chinach.


Wśród nagród i wyróżnień należy wymienić „President Award” na VII Międzynarodowym Biennale Sztuki Współczesnej we Florencji, Medal Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie z okazji 100-lecia ZPAP czy wyróżnienie na    V Międzynarodowym Biennale Sztuki Współczesnej w Pekinie Future and Reality.  W ostatnim okresie brała udział m.in. w Berlin Art Week, 3rd Qianjiang International Art Exhibition w Hangzhou, Chiny czy „Circus Flow” w Wyszehradzie (Węgry), gdzie reprezentowała Polskę po wygraniu międzynarodowego konkursu.

 

 

 

Nagrody

IMG 1174 IMG 1175 benin5.png Dyplom rozkladowka karp soja medal1 2011 09 16 15 karp soja dyplom dyplom 01

Dobroczynność

img848 img847 img850 img855 img846 img844 img856 img843 img857 img853 img854 img859 img852 img845
Home
face Created by TomJohn